Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2022 in Finanse i biznes |

Jak uruchomić własną witrynę internetową

Rozpoczynając działalność gospodarczą lub realizując osobisty projekt, warto stworzyć własną stronę internetową. Strona internetowa to pierwsze wrażenie, jakie robi się na klientach, kontrahentach, a nawet potencjalnych partnerach. Obecność w Internecie oznacza, że ludzie mogą zobaczyć, czym się zajmujesz i gdzie jesteś. Jest to szczególnie ważne dla małych firm i startupów, które często są pomijane, jeśli chodzi o tradycyjne kanały reklamowe.

Kiedy zakładałem swój pierwszy startup, nie wiedziałem, jak uruchomić stronę internetową. Szukałem w Internecie poradników i informacji, ale wciąż nie miałem pojęcia. Dziś podzielę się z Tobą kilkoma najlepszymi wskazówkami, których nauczyłem się po drodze.

Wybierz swoją platformę

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią platformę dla swojej strony internetowej. Jeśli zakładasz osobistego bloga, to Tumblr jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Możesz łatwo zaprojektować swoją stronę i dodawać tekst, zdjęcia i filmy bez żadnych problemów. Możesz także dostosować swój pasek boczny, załadować treści i zacząć dzielić się swoimi pomysłami.

Jeśli jednak rozpoczynasz działalność gospodarczą, musisz wybrać platformę odpowiednią dla siebie i swojej firmy. Kiedy zakładałem swój pierwszy startup, musiałem pracować na WordPressie, który jest popularną i powszechnie używaną platformą. Musiałem wykupić licencję premium, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji i możliwości dostosowywania, dlatego właśnie ją wybrałem. Jeśli masz wystarczające fundusze, to polecam wynajęcie web developera, który sprawi, że Twoja strona będzie piękna i profesjonalna.

Stwórz dobrą stronę docelową

Być może myślisz, że Twoja strona nie będzie generować dużego ruchu, ale to nieprawda. Możesz mieć najlepszą stronę internetową na świecie, ale jeśli nikt jej nie odwiedza, to jest ona bezużyteczna. Dlatego właśnie potrzebujesz dobrej strony docelowej.

Dobra strona docelowa uświadomi ludziom istnienie Twoich produktów i usług oraz pozwoli im uzyskać więcej informacji. Możesz wykorzystać tę stronę do sprzedaży swoich produktów lub zaoferowania darmowej wersji próbnej. Ludzie nie zawahają się podać swojego adresu e-mail lub numeru telefonu, jeśli rozdajesz coś za darmo.

Stwórz bloga

Twoja strona będzie kompletna, jeśli będziesz miał bloga. Blogi to świetny sposób na nawiązanie rozmowy między Tobą a odwiedzającymi. Możesz pisać i publikować posty na swojej stronie, angażować czytelników i zwiększać świadomość swojej marki.

Wnioski:

To były jedne z najlepszych wskazówek, jak założyć własną stronę internetową. Jeśli chcesz stworzyć udaną stronę internetową, musisz zainwestować trochę czasu i energii. W końcu strona internet -owa jest jak wizytówka.