Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2022 in Finanse i biznes |

Jak znaleźć najlepszego korektora?

Jak wybrać rzetelnego korektora? Czy istnieje idealny sposób na znalezienie dobrego korektora? Jak znaleźć godnego zaufania i niezawodnego korektora? Istnieje wiele pytań, które ludzie zadają przed zatrudnieniem korektora.

Jestem w tej dziedzinie już od ponad 6 lat i pracowałem z wieloma klientami, a także byłem zatrudniony przez niektórych z nich do edycji ich pisma.

Więc wiem, jak znaleźć najlepszy korektor dla moich klientów, ale jestem pewien, że nie wiesz, jak znaleźć najlepszy dla siebie.

1. Zacznij od dobrej gramatyki

Dobry korektor powinien być profesjonalistą w swojej dziedzinie, ale czasami ludzie szukają kogoś, kto ma dobrą gramatykę i ortografię.

Na przykład student będzie szukał dobrego korektora, który jest dobry w języku angielskim, a on/ona zignoruje jakość pisania.

2. Przeczytaj przez ich poprzednią pracę

Jeśli zatrudniasz korektora po raz pierwszy, to musisz przejść przez ich poprzednią pracę. Będziesz w stanie zrozumieć, czy są one wiarygodne, czy nie.

To nie jest trudne zadanie, aby znaleźć pracę wiarygodnego korektora, ale należy również przejść przez pracę złego korektora, aby uczyć się na jego błędach.

3. Poproś o próbkę

Powinieneś poprosić o próbkę, aby ocenić, czy korektor jest naprawdę dobry. Jeśli on / ona jest skłonny wysłać Ci próbkę swojej pracy, to jest to pozytywny znak.

4. Spróbuj poprosić o referencje

Zapytaj o referencje korektora. Jeśli korektor ma duże doświadczenie i jest znany wielu, to powinieneś iść dla niego/niej.

Wnioski:

To są cztery najlepsze wskazówki, jak znaleźć dobrego korektora dla swojej firmy. Podzieliłem się z Tobą również kilkoma wskazówkami, aby znaleźć niezawodnego korektora po raz pierwszy.