Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2017 in Finanse i biznes |

Ciężka praca to podstawa biznesu.

Gdy prowadzimy własny biznes, finanse stają się podstawą, do opłacalności i realnego gospodarowania. Nie możemy podejmować pochopnych decyzji, ponieważ mogą one skutkować stratami w budżecie które są w stanie doprowadzić do niewypłacalności i bankructwa firmy. Ważne jest więc aby podejmując decyzje finansowe, kierować się kilkoma bardzo istotnymi radami, które w dużym stopniu ustrzegą nas przed słabymi zyskami i bankructwem.

Jak postępować z pieniędzmi ?

Na początek postępowanie z pieniędzmi. Finanse to na tyle skomplikowana kwestia, żeby aby odpowiednio gospodarować nimi potrzeba czasu i nauki. Po pierwsze bądź realistą. Wiele osób wychodzi z założenia, że środków nigdy nie będzie im brakować. Jest to stwierdzenie co najmniej mylne, ponieważ jeśli w magiczny sposób nie zostaniecie miliarderami to zawsze będzie wam brakować środków do dysponowania. Kolejna kwestia to odpowiedzialność. Powinniśmy z głową dysponować finansami które mogą bardzo szybko się skończyć a wydawane nieodpowiednio nie tylko nie przyniosą zysków, ale mogą wiązać się ze stratami. Wiąże się z tym również konieczność niepodejmowania pochopnych decyzji, ponieważ bardzo często nieprzemyślane błędy finansowe skutkują stratami. Istotny jest również umiar w wydawaniu. Jeśli potrafimy go zachować, zaoszczędzimy pieniądze na przyszły rozwój.

Pieniądze to nie wszystko

W zarządzaniu firmą oprócz finansów bardzo istotne jest posiadanie osób zaufanych. Bardzo trudno jest prowadzić biznes samemu, ponieważ bardzo często konieczne są wyjazdy w celu załatwienia wielu formalności i w tym czasie powinien ktoś pozostać aby odpowiednio zarządzać naszą firmą. Bardzo często więc firmy zakładane są przy pomocy przyjaciół którym ufam, którym jesteśmy gotowi powierzyć zarządzanie firmą w czasie naszej nieobecności. Niektórzy popełniają błąd myśląc, że sami dadzą sobie radę, co na dłuższą metę się nie sprawdza. Kolejna ważna kwestia to bycie elastycznym. Życia nie da się do końca przewidzieć, a co za tym idzie niektóre wydatki przychodzą niespodziewanie. Znaczy się powiem na przykład że będziecie mieli stłuczkę i konieczna jest wymiana elementu w samochodzie. Patrząc z drugiej strony, czasem często niespodziewanie trafiają tam się zlecenia czy sprzedaże które w nieoczekiwany sposób potrafią poprawić sytuację firmy.

Prowadząc własny biznes powinniśmy zachować determinację i nieustannie dążyć do celu. Oczywiście jak wszędzie zdarzać się mogą momenty nieco trudne, gdy zysk będzie minimalny a praca ciężka. Nie uda się jednak, bez ciężkiej pracy niczego osiągnąć, ponieważ to dzięki niej możemy stać się bogaci.