Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 3, 2021 in Ważniejsze tematy |

Najczęstsze usterki gitar klasycznych

Czy naprawa gitary klasycznej jest droga i kto może nam pomóc w przypadku usterki? Co może się zepsuć oraz na jakie elementy należy szczególnie uważać? Czy każdą gitarę da radę naprawić, a koszt nie będzie przewyższał kosztu zakupu nowego instrumentu? Szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten tekst, a znajdziesz szereg inspirujących odpowiedzi i dowiedz się jak dbać o swoją gitarę klasyczną, by cieszyła cię swoim nienagannym stanem przez długie lata.

Usterka gitary klasycznej- kto może pomóc ją usunąć?

Na samym początku warto powiedzieć kilka słów na temat tego, kto może naprawić gitarę klasyczną, gdy przydarzy się usterka. Oczywiście z takim instrumentem należy niezwłocznie wybrać się do dobrego zakładu lutniczego. Często naprawianie gitary na własną rękę może okazać się bardziej kosztowne i może jeszcze jedynie pogorszyć stan naszego instrumentu.

Czy każdą gitarę klasyczną da się naprawić?

Nie każdą. Współczesne gitary nie są już tymi instrumentami co kiedyś. Często mamy do czynienia z tanim materiałem, z którego są wykonane, który ulega zniszczeniu. Wiele również zależy od rodzaju usterki oraz miejsca jej wystąpienia.

Jak znaleźć dobry zakład lutniczy?

Przede wszystkim należy kierować się opiniami oraz tym co mówią doświadczeni muzycy. Znalezienie dobrego zakładu lutniczego jest często niezwykle trudne i wymaga zrobienia dobrego researchu. Przede wszystkim postaw na zakład, który świadczy swoje usługi od dłuższego czasu, bo nie bez powodu mówi się, że doświadczony lutnik to zawsze dobry lutnik. Dodatkowo, koniecznie zwróć uwagę, czy zakład lutniczy, do którego się wybierasz oferuje szeroki zakres różnorodnych usług. Często instrumenty wymagają kompleksowych napraw oraz konserwacji.

Najczęstsze usterki gitar klasycznych- oto pięć najczęstszych usterek:

  1. Pęknięta struna

  2. Uszkodzenia pudła rezonansowego

  3. Uszkodzone gniazda

  4. Rozstrojenie

  5. Pęknięty gryf

  6. Pęknięta główka gitary