Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2019 in Finanse i biznes |

Jak wybrać kredyt na remont?

Każdej nieruchomości od czasu do czasu przydałaby się renowacja. O ile prace o małym zakresie można sfinansować z oszczędności, za pomocą karty kredytowej lub karty z limitem, to szeroko zakrojone prace mogą wymagać skorzystania z pomocy banku. Zobacz, jak wygląda udzielanie wsparcia finansowego w takich sytuacjach.

Jaka wysokość?

Kredyt na remont wymaga sporządzenia dokładnego kosztorysu, który zostanie przedstawiony bankowi. Zaleca się wnioskowanie o kwotę przynajmniej 10 procent większą od przewidzianej, by mieć zabezpieczenie na wypadek wystąpienia potrzeby dodatkowych napraw. W toku prac może dojść zarówno do wypadków, jak i mogą zostać ujawnione nieprzewidziane przedtem potrzeby. Kwota wsparcia w zależności od planowanych prac wynosi od kilku na nawet ponad pięćdziesięciu tysięcy złotych.
Jeżeli planowany jest gruntowny remont, należy rozważyć kredyt hipoteczny. Jest on niżej oprocentowany, a także jego kwota jest znacznie wyższa, co daje gwarancję przeprowadzenia wszystkich prac.

Ile zapłacisz? Zdrowie.

Kredyt ma różne koszty w zależności od banku. Składa się nań kilka czynników, które decydują o różnicach w kwocie do zwrócenia po pożyczeniu jednakowej kwoty.
Ubezpieczenie jest dobrowolne. Jest to ustalana przez bank składka doliczana do raty. W przypadku poważnych wypadków lub śmierci kredytobiorcy, jego najbliższym zostanie wypłacona uzbierana kwota. Jest to rozwiązanie rekomendowane przy długoterminowych zobowiązaniach oraz osobom cierpiącymi na poważne problemy ze zdrowiem czy w podeszłym wieku.
Oprocentowanie jest bardzo istotnym czynnikiem. Występuje w dwóch wersjach – stałej i zmiennej. Przy wyborze produktu bankowego należy koniecznie sprawdzić formę oprocentowania. Zmienne oznacza ryzyko znacznego wzrostu kwoty do zwrotu. Warto także pamiętać, że w świetle prawa oprocentowanie nie może przekroczyć 10 procent.
Wszystkie koszty wyrażone są jako Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Parametr ten może zostać wykorzystany do porównywania ofert bankowych. Należy jednak pamiętać o zmieniającej się wartości pieniądza oraz możliwości wystąpienia oprocentowania zmiennego.

Do kogo się zwrócić

Jak już wspominaliśmy, podstawowe prace renowacyjne można sfinansować z oszczędności lub karty kredytowej.
W przypadku prac pochłaniających do 3000 zł można rozważyć chwilówkę, ponieważ wiele liczących się firm pozabankowych pierwszej pożyczki udziela za darmo, co oznacza zwrot takiej kwoty, jaką się pożyczyło.
Kredyt na remont jest rozwiązaniem w przypadku prac szeroko zakrojonych, lecz nie będących gruntowną renowacją. W ostatnim przypadku zaleca się hipotekę.