Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2022 in Ważniejsze tematy |

Fenomenalne Muzeum Łodzi Wikingów – obowiązkowy punkt dla odwiedzających Oslo!

Norwegia oferuje wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. To kraj, który dba o przekazywanie wiedzy o historii i szczególną opieką otacza jej pozostałości. Można tu odwiedzić unikalne muzea, w których prezentowane są różnego rodzaju archeologiczne wykopaliska. Do jednych z najpopularniejszych i najbardziej unikatowych należy Muzeum Łodzi Wikingów. Zlokalizowane jest ono w Oslo, czyli w samym sercu Norwegii. Łatwo do niego dotrzeć, nic zatem dziwnego, że cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. To nie lada gratka dla wielbicieli serialu „Wikingowie” miłośników żeglarstwa, czy historii, a tak naprawdę dla każdego! Bo ta historia i naoczne eksponaty robią spore wrażenie na każdym odwiedzającym.

Muzeum Łodzi Wikingów: w czym tkwi jego fenomen i dlaczego warto je odwiedzić?

Na turystycznej mapie Oslo, warto zaznaczyć sobie właśnie to muzeum. Jest ono domem dla trzech głównych eksponatów, jakimi są łodzie pochodzące z IX wieku. Są to starodawne statki z Oseberg, Gokstad oraz z Tune. Niegdyś należały one do skandynawskich wojowników: wikingów. Ich konstrukcja prezentuje dawną architekturę żeglarstwa. Są to płaskodenne łodzie wiosłowe, wyposażone w prostokątne żagle. W każdej z nich tkwi duch dawnych czasów i każda przetrwała dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym. W Muzeum Łodzi Wikingów wyeksponowane zostały również liczne przedmioty codziennego użytku i kultu religijnego z IX wieku. Całość obrazuje dawne życie skandynawskich osadników i wojowników i doskonale pobudza wyobraźnie.

Muzeum Łodzi Wikingów: atrakcja turystyczna dla całej rodziny! Informacje

To wyjątkowe muzeum szczególnie upodobały sobie dzieci. W końcu na każdym maluchu legendy o piratach i wojownikach robią duże wrażenie i uruchamiają ich kreatywność. W takim miejscu mają okazje naocznie zobaczyć, czym przemierzali morza i jak wyglądało ich codzienne życie. Jednocześnie Muzeum Łodzi Wikingów jest ciekawe dla dorosłych odwiedzających, którzy mogą skupić się na prezentowanej architekturze i historii.