Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 18, 2023 in Finanse i biznes |

Najlepsze regały magazynowe

Regały magazynowe to podstawa dobrej organizacji pracy w każdej fabryce czy warsztacie. Jeśli mierzysz się z problemami logistycznymi, jednak nie wiesz, jaki regał wybrać, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Czym są regały magazynowe

Regały magazynowe to meble, w których przechowywane są towary najróżniejszego przeznaczenia. Konstrukcja takich regałów jest różna, jednak najczęściej wykonywane są one z metalu – dzieje się tak, poniewaz jest to bardzo trwałe i wytrzymałe tworzywo. Szczególnie poręczne i wytrzymałe są regały z: aluminium oraz stali ocynkowanej.

W zależności od rodzaju zastosowanych regałów magazynowych, można mniej lub bardziej zoptymalizować powierzchnię budynku (podłoga/ściany). Wiele zależy od rodzaju regałów przemysłowych, które chcemy zastosować. Właśnie dobór konkretnego typu regału jest kluczem w optymalizacji przestrzeni magazynowej.

Regały magazynowe – rodzaje

Regały magazynowe dostępne są w wielu rodzajach, jednak ich dobór zależy od towarów i sposobu ich składowania. Przykładowo, do ręcznego składowania produktów o różnych parametrach wielkościowych, należy wybrać regały półkowe – zaś do maszynowego układania towarów na paletach, właściwe będą regały paletowe. Do tej ostatniej kategorii zaliczymy różne odmiany regałów, w tym paletowe regały wjezdne, przepływowe czy jezdne.

Do innych, mniej popularnych rodzajów regałów magazynowych, zaliczamy półki wspornikowe oraz regały antresolowe (przysufitowe). Ciekawym rodzajem opisywanych mebli magazynowych są tzw. Longspan, czyli konstrukcje do przechowywania towarów o największych gabarytach. Coraz popularniejszą opcją, zastępującą niekiedy tradycyjne regały, są Unix – półki wykonane z kratownicy, mające uniwersalne przeznaczenie.

Jakie regały magazynowe wybrać

Wszystkie regały magazynowe powinny spełniać kilka wymogów, świadczących o ich wytrzymałości i jakości. Przede wszystkim regały winny być stabilne i odporne na dużą obciążalność. Ważną kwestią jest też szeroka gama konfigurowania regałów, tak, by ustawiać je nie tylko w dowolnych miejscach pomieszczenia, lecz i móc przenosić je do innych lokalizacji.

Na rynku istnieje wiele sklepów internetowych i firm, zajmujących się produkcją, bądź dystrybucją, regałów magazyn -owych. Niektóre z nich oferują jednak towary niskiej jakości, o słabych parametrach, a do tego po zawyżonych cenach. Jednym z wyjątków jest sklep abrack.pl. który jest znany z jakości swoich usług.