Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 25, 2020 in Ważniejsze tematy |

Wycieczka do Afryki

Afryka w ostatnim czasie stała się popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Do niedawna Afryka była kojarzona z biednym krajem, kilka tysięcy kilometrów od Polski. Afryka to różnorodny kontynent, rozległe sawanny z dzikimi zwierzętami oraz tropikalna dżungla. Znajdują się tam piaszczyste plaże wybrzeża Oceanu Indyjskiego oraz masywy wulkaniczne. Na tym kontynencie żyją egzotyczne plemiona według swoich prawi zasad.
Planując wyjazd do Afryki, należy mieć na uwadze względu bezpieczeństwa, należy sprawdzić na stronie MSZ czy nie ma żadnych ostrzeżeń odnośnie kraju, do którego się wybieramy. W kilku państwach Afrykańskich toczy się wojną domowa, dlatego należy te rejony unikać szerokim łukiem. Ryzykownym zachowaniem będzie wyjazd do Sudanu, Somalii, Nigerii. Biura podróży oferują wycieczki do bezpiecznych rejonów Afryki. Należy pamiętać o tym, że bez zakupionego biletu nie możemy starać się o uzyskani wizy do tego kraju. W większość krajów Afryki wymagana jest podczas wjazdu wiza. Ceny biletów lotniczych do Afryki są dość drogie, jednak biura podróży oferują loty czarterowe w korzystnych cenach. Uzyskanie wizy do Afryki nie zawsze jest łatwe, ponieważ niewiele krajów czarnego lądu posiada w naszym kraju ambasady. Ze względu na klimat Afrykański o raz złe warunki sanitarne powstaje zagrożenie zdrowia, którego nie można bagatelizować. Przed wyjazdem należy się zaszczepić przeciw żółtej febrze. Jednak nie tylko ona jest bardzo groźna, warto również zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby, durowi brzusznemu, meningokokom, polio. Nie ma natomiast szczepionki przeciw malarii, dlatego należy przyjąć zalecane medykamenty.

Turystyka – Co warto zwiedzić w Algierii?

Drugim pod względem powierzchni krajem w Afryce jest Algieria, jedenasty kraj pod względem wielkości na świecie. Państwo to leży między Morzem Śródziemnym a Saharą. Kraj ten jest trzecim co do wielkości producentem ropy naftowej na świecie. Wybierając się na wycieczkę do Algerii mamy wiele możliwości na spędzenie czasu. Z tego kraju można łatwo się dostać pociągiem do Maroko albo Tunezji. W tym kraju na terenach wiejskich szerzy się terroryzm, dlatego trzeba zachować ostrożności. Należy zwracać uwagę na blokady na drogach, często są one sposobem na porwanie turystów. Popularnym daniem w tym kraju jest zupa harira zrobiona z ciecierzycy, soczewicy, fasoli zaprawionej harrisą. Na deser głównie podawana jest baklava, ciasto przekładane miodem i orzechami. Będąc w tym kraju warto zwiedzić Groty Tassili,jest to jeden z najważniejszych na świecie zespołów sztuki naskalnej, składa się z 15 tysięcy rysunków. Wartym zwiedzenia są również ruiny rzymskich miast – brzezicki.com.pl. Ciekawym zabytkiem jest Tipaza, zespół cennych ruin fenickich, rzymskich, bizantyjskich, wczesnochrześcijańskich.

Co warto wiedzieć o Egipcie

To jeden z najbardziej popularnych kierunków zagranicznych wakacji Polaków. Egipt od zawsze był fascynującym egzotycznym krajem dla Europejczyków. Możemy tam podziwiać monumentalne piramidy, rozległe pustynie. Kraj ten jest interesujący dla wielu poszukiwaczy przygód. Tuż po przylocie do Egiptu jest możliwość zakupienia wizy na lotnisku, kosztuje ona 25 USD. W Egipcie jest mnóstwo bazarów, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Za próbę wwiezienia narkotyków na teren Egipt grozi kara śmierci. Będąc w Egipcie możemy przejechać się na wielbłądzie, co nie jest możliwe w innych miejscach na świecie.
W kraju tym zabronione jest fotografowanie obiektów militarnych. Będąc w meczecie, należy zadbać o całkowite zakrycie ciała. W krajach islamskich, w tym w Egipcie występują radam. W tym czasie godziny handlu przesunięte są na godziny wieczorne i noc ne. W hotelach jest zakaz wnoszenia żywności i napojów kupionych na zewnątrz. Woda, która płynie w kranach niezdatna do spożycia, nawet po zagotowaniu. Zabronione jest wywożenie z tego państwa fragmentów raf koralowych, skór zwierząt, fragmentów antyków. Ogólnie przyjętym zwyczajem w tym kraju jest dawanie napiwku za każdą wykonaną usługę tzw. bakszysz.