Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2020 in Ważniejsze tematy |

Bezpieczne opalanie.

Pięknie opalona skóra bezpiecznymi metodami

W okresie letnim każda kobieta chciałaby cieszyć się idealnie opaloną skórą. Główną tego przyczyną jest fakt, iż w trakcie lata ubieramy się w skąpe stroje, które odsłaniają nasze ciało. Brązowa skóra wydaje nam się dużo bardziej atrakcyjna, dlatego dążymy do tego, aby osiągnąć taki wygląd. Większość z nas zrezygnowała już jednak z tradycyjnego opalania na słońcu lub z solarium, ponieważ niestety wiążą się one ze zwiększonym ryzykiem rozwoju zmian nowotworowych na naszej skórze. Coraz większą popularnością cieszy się jednak opalanie natryskowe, które pozwala nam uzyskać naturalną, równomierną opaleniznę na całym ciele. Zabieg taki wykonywany jest w salonach kosmetycznych, polega na naniesieniu na naszą skórę odpowiednich barwników. Jest to w pełni bezpieczne, ponieważ preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegu tworzone są ze składników, które nie uczulają naszej skóry. Ze względu na naturalny efekt, który możemy w ten sposób uzyskać coraz więcej kobiet decyduje się na to rozwiązanie.

Zbliża się wesele? Jak przygotować naszą skórę do opalania

Decydując się na wykonanie zabiegu jakim jest opalanie natryskowe musimy w odpowiedni sposób przygotować naszą skórę. Warto w ciągu doby od opalania wykonać peeling oraz dokładną depilację skóry. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że barwik rozłoży się w sposób równomierny. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, aby w dniu opalania nie nakładać na naszą skórę balsamów oraz antyperspirantów. Powinnyśmy również zapomnieć o malowaniu twarzy tego dnia, ponieważ może to wpłynąć na efekt końcowy opalania.

Efekt końcowy

Jednym z najczęstszych pytań jest opalanie natryskowe ile się trzyma. Niestety jest to jeden z minusów opalania natryskowego, bowiem opalenizna utrzymuje się około tygodnia. Wszystko tak naprawdę zależy od tego w jaki sposób będziemy o nią dbać. Osoby, które stosują odpowiednie balsamy i dodatkowo postępują zgodnie z zaleceniami kosmetyczki mają szansę dłużej utrzymać opaleniznę na swojej skórze. Warto o tym pamiętać i zapytać dokładnie o to jak warto dbać o opaleniznę, aby przedłużyć jej trwałość. Jedną z najważniejszych zasad jest unikanie kąpieli przez kilka godzin od wykonania zabiegu oraz unikanie wykonywania peelingów. W ten sposób mamy szansę zwiększyć trwałość opalenizny na naszej skórze. Dodatkowo powinniśmy zrezygnować z takich rozrywek jak sauna lub jacuzzi, ponieważ one też skracają utrzymywanie się naszej opalenizny. Warto zatem uważać na takie elementy.