Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 11, 2021 in Ważniejsze tematy |

Olej rycynowy a bezsenność.

W czasach, kiedy większość naszego czasu spędzamy przed ekranem, bezsenność jest nieunikniona. Jest to prawdziwy problem naszych czasów. Wiele osób przed decyzją o kontakcie w tej sprawie z lekarzem decyduje się na próbowanie naturalnych rozwiązań. W walce z bezsennością może pomóc olej rycynowy. Z tego artykułu zdobędziesz bezcenną wiedzę na temat tego, jak stosować olej rycynowy przeciw bezsenności. Dzięki prawidłowemu użyciu olejku rycynowego problemy ze snem na zawsze odejdą w przeszłość, a ty będziesz wyspany i szczęśliwi.

Jeśli cierpisz na bezsenność, olej rycynowy może pomóc Ci zasnąć. Wiele osób mających problemy ze snem z desperacji od razu decyduje się na konsultację z lekarzem i próbowanie farmakoterapii. Zamiast brać szkodliwe (a czasami nawet uzależniające) leki na bezsenność, przed pójściem spać wetrzyj olejek rycynowy w powieki. Olej rycynowy pomaga na zmęczone oczy i sprawia, że możliwe jest szybkie zaśnięcie.

Pomocny jest też w leczeniu skutków bezsenności – worków pod oczami. Przeciwutleniacze zawarte w oleju rycynowym chronią skórę przed działaniem wolnych rodników. Pomagają również w obkurczaniu naczyń krwionośnych i zmniejszaniu retencji płynów, co z kolei pomaga w pozbyciu się cieni pod oczami. Przed snem weź czystą szpulkę lub wacik. Zanurz go w olejku rycynowym, a następnie przetrzyj niewielką ilość olejku wzdłuż linii rzęs, zaczynając od nasady rzęs. Odstaw na noc; zmyć ciepłą wodą rano. Aby uzyskać najlepsze wyniki, rób to codziennie.

Czy olej rycynowy naprawdę działa? Ludzie na całym świecie przekonują o jego skuteczności z własnego doświadczenia. Regularne stosowanie olejku rycynowego pomogło im w żmudnej walce z bezsennością.

Użycie olejku rycynowego w walce z bezsennością nie jest specjalnie niebezpieczne. Olej rycynowy nie jest uważany za bardzo toksyczny, ale możliwe są reakcje alergiczne. By dowiedzieć się, czy zachodzi u ciebie ryzyko reakcji alergicznej, zadzwoń do centrum kontroli zatruć po informacje o leczeniu.

Zdrowie, a olej rycynowy

Problemu bezsenności nie wolno ignorować. Skumulowane skutki utraty snu i zaburzeń snu są związane z wieloma szkodliwymi konsekwencjami zdrowotnymi, w tym zwiększonym ryzykiem nadciśnienia, cukrzycy, otyłości, depresji, zawału serca i udaru mózgu. Z przewlekłą bezsennością wiążą się poważne zagrożenia dla zdrowia. Według Narodowego Instytutu Zdrowia bezsenność może zwiększać ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym, a także ogólnych problemów zdrowotnych. By temu wszystkiemu zapobiec, spróbuj zastosować olej rycynowy.