Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2019 in Finanse i biznes |

Jak sprzedać samochód?

Samochód to produkt, na który zawsze będzie wysoki popyt. W związku z tym znalezienie nabywcy jest bardzo łatwe. Jednak przeprowadzenie korzystniej transakcji nie należy do najłatwiejszych. Zobacz, w jaki sposób przeprowadzić ten proces na korzystnych warunkach.

Jak wycenić samochód?

Raczej nie można odzyskać kwoty wydanej na samochód, nie mówiąc o osiągnięciu zysku. Jednak znajomość czynników decydujących o cenie sprawi, że sprzedaż samochodu odbędzie się po korzystnej cenie.
Samochód traci na wartości już z chwilą gdy opuszcza salon samochodowy. Przyjęte na rynku zasady prowadzą do relacji między wartością rynkową pojazdu a jego wiekiem. Pierwszy rok do spadek ceny o jedną czwartą. Drugi to dwadzieścia procent od uprzednio pomniejszonej wartości. Każdy kolejny rok oznacza spadek o dziesięć procent. Kierowcy przykładają bardzo dużą wagę do wieku samochodu, toteż zasada jest w większości przypadków niewzruszona.
Elementarnym czynnikiem jest przebieg. Na jego podstawie potencjalny nabywca może wnioskować o stanie technicznym pojazdu. Im niższy, tym wyższej ceny można żądać. Pamiętać należy, że niski przebieg wiekowego samochodu budzi powszechną nieufność ze względu na częstą praktykę manipulacji licznikiem.
Sprzedaż samochodu po korzystnej cenie zdecydowanie ułatwi bezwypadkowość. Jeśli samochód uległ w przeszłości jakimkolwiek wypadkom, jego wartość znacznie spada.
Nie bez znaczenia pozostaje kondycja wizualna samochodu. Błyszcząca karoseria oraz wzorowo zadbane wnętrze skłoni klienta do zapłacenia wyższej ceny.

Reklama dźwignią handlu

Oprócz stanu technicznego klienta przekona także umiejętna prezentacja produktu. Zdjęcia należy wykonać maksymalnie profesjonalne, dobrym rozwiązaniem może być ich obróbka.
Opis produktu również powinien być nie tylko wolny od jakichkolwiek błędów, ale także zachęcający. Zdecydowanie rekomendujemy zapoznanie się z zasadami tworzenia opisów produktów przygotowanymi przez specjalistów.

Jakich formalności dopełnić?

Należy koniecznie uważnie sporządzić umowę sprzedaży. Warto zaznaczyć w niej, że nabywca jest świadom konkretnych wad. Zapobiegnie to reklamacjom i problemom.
Ponadto o sprzedaży poinformowani muszą zostać ubezpieczyciel i właściwy wydział komunikacji.

Komu sprzedać?

Skup samochodów może być alternatywą dla indywidualnej sprzedaży. Osoby niedysponujące dużymi zasobami czasu powinny zdecydować się na pomoc takich pośredników, którzy poza przekazaniem samochodu i dokumentów nie wymagają żadnego zaangażowania. Skup samochodów we własnym zakresie przygotuje pojazd do sprzedaży.
Niewątpliwą zaletą sprzedaży indywidualnej jest zaś brak prowizji dla pośrednika.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu poradnikowi uda Ci się sfinalizować sprzedaż samochodu z satysfakcjonującymi efektami.