Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2020 in Ważniejsze tematy |

Jak zadbać o swój styl życia?

Czym jest tak zwany “lifestyle“?

Wyjaśnijmy pojęcie “lifestylu”. Co to właściwie jest? Lifestyle to stosunkowo dość nowe słowo zaczerpnięte z języka angielskiego, którego zyskuje ostatnimi czasy na popularności i jest coraz częściej stosowane w mediach społecznościowych. Oznacza ono dosłownie “styl życia”. Jednakże, co za tym pojęciem się kryje?
Na tzw. styl życia składa się bardzo wiele czynników począwszy od naszych codziennych nawyków, wartości, poglądów, zachowanie, ubrania, przyzwyczajenia, środowiska w którym się obracamy i innych drobnostek, które składają się na całą naszą codzienność. To wszystko tworzy nasz styl życia.
Modnym ostatnimi czasy staje się pokazywanie w mediach społecznościowych właśnie swojego “lifestylu”. Jednakże nie każdy styl życia jest na topie. Bardzo popularne są określone style życia, które są szeroko promowane i nagłaśniane przez tzw. influencerów. Są tzw style życia typu: zero waste, fit, vegan, moda, podróże, jedzenie. Lifestyle szeroko promouje się na takich portalach, jak Facebooku, YouTube, Instagram, czy też inne fora internetowe i blogi.
Jednakże pamiętajmy o tym, że kwestia lifestylu to bardzo indywidualna kwestia i nie powinno oceniać się, który styl życia jest lepszy a który gorszy. Każdy człowiek ma swój własny konkretny sposób na życie, czy to student, czy przedsiębiorcza czy nawet kierowca taksówki. Nie każdy sposób na życie jest zdrowy, nie każdy daje możliwość wzbogacenia się czy podróżowania, lecz jest to przede wszystkim dobrowolna indywidualna decyzja każdego z nas.

Jak zadbać o swoją urodę i zdrowy styl życia?

Zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna przekładają się na zachowanie na długi czas młodości i wspierają naszą urodę. Uroda jest szczególnie ważna dla kobiet. Jak o to zadbać nie katując się rygorystycznymi dietami i godzinami ćwiczeń na siłowni?
Zdrowa dieta nie musi wcale polegać na głodówce i odmawianiu sobie wszystkich naszych ulubionych przekąsek. Należy skupić się przede wszystkim na kilku podstawowych i zarazem bardzo ważnych rzeczach:
– należy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby odpowiednio się nawadniać. Ludzki organizm potrzebuje co najmniej dwóch litrów wody dziennie,
– nie zapominajmy także, aby spożywać nasze posiłki regularnie w zbliżonych do siebie odstępach czasu,
– należy stopniowo zastępować w swoim jadłospisie cukry warzywami i owocami.
Nie można także zupełnie wykluczyć ze swojego planu na zdrowy tryb życia aktywności fizycznej. Jest ona niezbędna i nie można jej pominąć. Jeżeli jednak nie jesteśmy fanami sportu i nie przepadami za wizytami na siłowni to jeszcze nic straconego. Każdy z nas ma prawo czegoś nie lubić. Jednakże sport to nie jedyna forma ruchu. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć możesz robić inne rzeczy, które lubisz i które sprawiają ci przyjemność np. możesz tańczyć, spacerować, chodzić na lodowisko, jeździć na rolkach/wrotkach/rowerze czy też hulajnodze, a jeżeli masz psa to możesz wychodzić z nim na dłuższe spacery (twój pupil będzie o wiele szczęśliwszy, a i ty będziesz się czuł o wiele lepiej).