Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2020 in Ważniejsze tematy |

Niemiecka jakość

Jak powszechnie wiadomo niemieckie marki cieszą się nienaganną opinią, jeżeli chodzi o wysoką jakość, sprawność i funkcjonalność. Dotyczy to przede wszystkim w dużym stopniu samochodów.

Mercedes-Benz

Samochody marki Mercedes należą do jednych z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Jest też to najstarsza marka, jeżeli chodzi o kategorie samochodów osobowych. Historia tych aut sięga aż lat 80. XIX wieku, a podwaliny jej stworzyli niezależnie od siebie Karl Benz oraz Gottlieb Daimler.
Skąd się wzięła natomiast nazwa dla tej marki? Nazwa Mercedes pochodzi od hiszpańskiego imienia córki Emila Jellinka, który to był ogromnym fanem sportu i postępuj technicznego. Zakupił on cztery egzemplarze samochodów Daimlera, po czym zaczął sprzedawać je z zyskiem. W dość krótkim czasie zyskał monopol na ich w sprzedać w Austro-Węgrzech, Francji, Belgii oraz w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo miał zamiar sprzedawać je pod nazwą nadaną na cześć jego ukochanej córki. Już pierwsze modele spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez użytkowników i sporym entuzjazmem. Jednakże dopiero wybuch II wojny światowej i rodzący się w Niemczech faszyzm sprawiły, że marka zaczęła zyskiwać największa popularność.
Przedsiębiorstwo obok samochodów osobowych produkuje również inne rodzaje aut, m.in. samochody dostawcze, samochody ciężarowe, autobusy, a także we współpracy z innymi firmami całą gamę samochodów specjalistycznych.
Obecnie jest to trzecia najbardziej rozpoznawalna marka motoryzacyjna na całym świecie warta około 21,535 miliardów dolarów.

Bayerische Motoren Werke – czyli kilka faktów na temat BMW

BMW (Bayerische Motoren Werke), jest to niemiecki koncern motoryzacyjny działający na rynku od początku XX wieku, której siedziba mieści się w Monachium w Bawarii. Markę tę założył Karl F. Rapp oraz Gustav Otto. Co ciekawe, początkowo obaj panowie zajmowali się przede wszystkim działalnością związaną z lotnictwem, a nie motoryzacją. Logo BMW pozostało niezmienione od początków istnienia korporacji do dnia dzisiejszego i związane jest z lotniczymi korzeniami założycieli.
Początkowo przedsiębiorstwo nie było zbyt dużych rozmiarów i nie posiadało zbyt wielu profesjonalnych urządzeń i wykwalifikowanej załogi. Jednakże po kilku mniejszych i większych kryzysach, pomocy ze strony banków i państwa spółka powoli zaczęła stawać na nogi. Po II wojnie światowej przedsiębiorstwo zaczęło się prężnie rozwijać i już w 1962 roku wyprodukowano samochód Nowej Klasy – BMW1500, który zyskał dużą popularność i cieszył się sporym entuzjazmem. Obecnie przedsiębiorstwo w głównej mierze zajmuje się produkcją oraz dystrybucją samochodów osobowych.
Marka charakteryzuje się przede wszystkim z wysokiej jakości, solidnego trwałego wykonania i bardzo przemyślanej niezawodnej konstrukcji.
Obecnie największymi konkurentami na rynku motoryzacyjnym, są takie znane niemieckie marki, jak Mercedes i Audi.