Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2017 in Finanse i biznes |

Zanim weźmiesz kredyt, bank cię prześwietli.

Starając się o jakikolwiek kredyt banki mają obowiązek sprawdzić czy nasze dochody będą w stanie przyjąć ratę co oznacza że będziemy w stanie go spłacić. Niezależnie czy jest on na dom, pod zastaw, konsumpcyjny czy inwestycyjny. Bardzo ważne jest, aby nasza zdolność kredytowa była odpowiednia, ponieważ w przeciwnym wypadku nie otrzymamy kredytu.

Zdolność kredytowa, czyli co ?

Co składa się jednak na zdolność kredytową ? Otwórz banki gdy ją liczą biorą kilka aspektów pod uwagę. Pierwszym z nich to miesięczne dochody. Są one analizowane na podstawie umów o pracę które posiadamy. Mogą to być również regularne wyciągi z konta, na których są wpłaty za wykonywaną pracę. Kolejna kwestia brana pod uwagę to miesięczne koszty utrzymania. W skład wchodzą czynsz, opłaty za media czy inne koszty które regularnie ponosimy. Bank bierze również pod uwagę obecne zadłużenie zainteresowanego. Składają się na nie obecnie zaciągnięte kredyty, debety na kartach kredytowych czy poręczenia kredytowe. Kolejna istotna kwestia to skłonność do wywiązania się z zaciągniętych zobowiązań. Podczas tej analizy pod uwagę brana jest aktualna sytuacja kredytobiorcy. Chodzi tu na przykład o stan cywilny, wiek czy liczba osób które są na jego utrzymaniu. Bardzo ważne jest również to jaki mamy status majątkowy, czy posiadamy mieszkanie oraz Jakie jest nasze wykształcenie. Bardzo ważna jest również przeszłość kredytowa. Na podstawie tego jak spłacaliśmy poprzednie kredyty, czy były to spłaty regularne oraz jakie wielkości kredytów zaciągaliśmy. Bank pobiera również raport z BIK aby dogłębnie przeanalizować naszą sytuację finansową.

Pomyśl przed

Jeśli planujemy wzięcie kredytu powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą sytuację, jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań. Jest to bardzo ważne, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że zapomnijmy o jakiejś karcie kredytowej czy ratach które mogą zniszczyć nam wzorową zdolność kredytową. Bardzo ważne jest również abyśmy zadbali o regularne wypłaty, które będą bardzo pomagać jeśli chodzi o uzyskanie kredytu. Warto również przeanalizować opinie dotyczące banku oraz kosztów dodatkowych. Ważne jest również to jakie RRSO oferuje ban oraz jakie są koszty za przedłużenie spłaty czy koszty prowadzenia kredytu.

Kredyt to bardzo ważna decyzja, którą podejmujemy na większy czy mniejszy okres czasu. Powinniśmy więc dokładnie zastanowić się co do wyboru, aby nie narazić się na stratę pieniędzy czy inne podobne sytuację. Wszystko to uchroni nas przed kłopotami i stratami.