Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 12, 2021 in Konkursy i inne |

Zasady gry Yugioh

Yugioh to bajka, która była wiele lat temu emitowana w polskich telewizjach, głównie na antenach Polsatu. Sukces tej bajki został zrealizowany również w grze planszowej. Same planszówki są coraz częstszym sposobem na zabijanie wolnego czasu i nie inaczej jest z grą karcianą Yu-Gi-Oh. Na czym ona polega i jakie są zasady? Zapraszamy!

Czym charakteryzuje się gra Yugioh – nie tylko dla dzieci

Jak już wspomnieliśmy, jest to gra karciana, w której gracze dysponują 46 kartami (potworów, magii i pułapek) i specjalną matą do gry. Rozgrywka składa się z 3 pojedynków i zawodnik, który wygra 2 pojedynki lub wygra 1 rozgrywkę i ma 2 remisy jest ogłaszany zwycięzcą. Oczywiście, jest też możliwość remisu, więc można zażartować, że to gra, która łączy ludzi i nie zostawia wszystkich w przegranym polu.

Każdy gracz zaczyna z 8000 punktami życia i wraz z “uderzeniem” czyli położeniem danej karty są zadawane obrażenia i wygrywasz, gdy punkty zostają obniżone do 0. W przypadku uzyskania poniższego zestawu kart pojedynek jest wygrany od razu:
• Right Leg of the Forbidden One
• Left Leg of the Forbidden One
• Right Arm of the Forbidden One
• Left Arm of the Forbidden One
• Exodia the Forbidden One

Warto pamiętać o tym, że 46 kart, którymi dysponujemy, to nie jest wystarczający zestaw, ponieważ musimy posiadać jeszcze tzw. talię poboczną, która składa się z 15 kart. Taka talia rozbuduje rozgrywkę i wprowadzi do niej element zaskoczenia. Rozpoczęcie gry odbywa się za pomocą rzutu monetą i gracze przetasowują swoje talie układając je potem po 5 kart na macie i w tym momencie rozpoczyna się pojedynek. Niepisaną zasadą jest to, że trzeba głośno informować o swoim ruchu. Pamiętaj, że przeciwnik może znać znajomość twojego cmentarza i jeżeli o to zapyta, to musisz mu odpowiedzieć zgodnie z prawdą.

Jest to gra, która ma bardzo wiele szczegółów i oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest przeczytanie instrukcji, która jest dołączona do zestawu kart i maty. Jak więc widzimy, yugioh zasady gry ma bardzo złożone.